↑ Zpět na Třídy

Print this Stránka

IV. třída

15.12.2017

  • vzhledem k změně organizace výuky v pondělí 18.12. odložíme prezentace lapbooků na pondělí 8.1.2018

Děkuji za pochopení, krásný víkend, zdraví Darina.

6. prosince 2017

Přehled probíraných témat v hodinách ČJ (měsíc prosinec):

vyjmenovaná slova, slovní druhy, vzory rodu ženského a středního

Přehled probíraných témat v hodinách M (měsíc prosinec):

zlomky, písemné dělení jednociferným dělitelem, rýsování čtyřúhelníků,

27.11.2017

  • SAM: prezentace některých krajů ČR: Kraj hlavní město Praha – Renatka + Keira + Vojta(Karlův most); Středočeksý kraj – Riki + Matouš; Jihočeský kraj – Jára; Karlovarský kraj – Maty + Bety; pardubický kraj – Marek K. + Maruška; kraj Vysočina – Jašoda + Matěj K.; Zlínský kraj – Klára + Eliška W.; Olomoucký kraj – Róza + Eliška O.
  • prezentace krajů formou lapbooku – Co je to lapbook? Lapbook je „kniha“, složená z mnoha interaktivních prvků (skládaček), které spojuje společné téma. Jednotlivé části této „knihy“ obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, které se děti učí. Název je odvozen od slov LAP = klín a BOOK = kniha, tedy „kniha do klína“.
  • více na odkazu: http://ucitelky.weebly.com/lapbooky.html – v rámci Vašich možností
  • návrh na osnovu: název kraje, krajské město, znak krajského města, s kterými kraji sousedí, známá řeka nebo rybník, název pohoří, hor nebo nížiny, zda je v tomto kraji chráněná krajinná oblast, zajímavosti – co se zde vyrábí (známé firmy, závody…), tip na výlet (hrad, zámek, muzeum), lázně, významné osobnosti (pokud jsou, stačí jedna), zvyky a tradice typické pro tento kraj, pokrm typický pro tento kraj, slavnosti………… – jen pro vaši představu, záleží na Vás, jak lapbook vytvoříte – informace vybírejte důkladně, stačí jen stručně, neopisujte dlouhé texty, něco nakreslete, jiné info si vytiskněte a nalepte nebo napište.
  • lapbook vytvořte z velkých čtvrtek nebo si kupte desky, které jsme si dnes ukazovali, využít můžete učebnici z vlastivědy pro 4. i 5.ročník
  • termín prezentace: pondělí 11.12.

Hezký večer, zdraví Darina.

 

6.11.2017

  • V rámci výuky SAM – přírodověda, kde se zabýváme podnebnými pásy, pojmy: podnebí, počasí, se některé děti přihlásily na pátek 10.11.,  že nám předvedou předpověď počasí: Bety+Róza, Klárka+Keira,Marek Jandač+Matouš, Elišky, Matěj+Riki, Renča+Jašoda,Matyáš+Marek Kalina, Maruška+Kája, Jára. Moc se těšíme se!

Pěkné odpoledne, zdraví Darina.

3.11.2017

  • Chtěla bych pochválit děti za dnešní hodinu přírodovědy, skupinová prezentace podnebných pásů byla úžasná, moc jsme si to užili. Děkuji!!!♥

Krásný víkend, zdraví Darina.

 

tipy na web procvičování:

https://www.umimecesky.cz/cesky-jazyk-4-trida

http://www.cestinasmanasky.cz/

https://www.matika.in/cs/test.php

 

 

Permanent link to this article: http://skolachotysany.cz/zs/tridy/iv-trida-4a5-rocnik/